Polska Anglia

  Dla mieszkańców

  Aktualność

  Kolejna edycja bezpłatnych badań profilaktycznych

  Kolejna edycja bezpłatnych badań profilaktycznych

  Dla każdego rodzica najważniejszy jest zdrowy rozwój jego dziecka. Jednym z najczęściej występujących zaburzeń są rozmaitego rodzaju wady postawy oraz inne nieprawidłowości w obrębie narządu ruchu. Demonstrują się one już bardzo wyraźnie w wieku szkolnym. Ciężkie plecaki, długie siedzenie w ławkach i często utrwalone niedobre nawyki powodują, że u sporej grupy dzieci konieczna jest już specjalistyczna terapia.

  Warto podkreślić, że rozwój narządu ruchu zależy od tego jak przebiegają procesy pionizacyjne w okresie niemowlęcym. Dlatego rodzice powinni być uczuleni na wszelkie asymetrie, które pojawiają się w tym kluczowym dla rozwoju dziecka okresie. Po pierwszym roku życia, kiedy dziecko zaczyna chodzić trzeba zwrócić szczególną uwagę na takie elementy jak stopy, miednica, ponieważ na tych właśnie rejonach buduje się w późniejszym okresie cała funkcja narządu ruchu.  

  Jak zawsze w listopadzie zapraszamy do Sierosławia, do Centrum Terapii Manualnej, gdzie przez cały miesiąc można skorzystać z bezpłatnego, specjalistycznego badania, organizowanego w ramach programu wczesnego wykrywania, profilaktyki i korekcji wad postawy. Półgodzinna wizyta obejmuje badanie stóp przy użyciu podoskopu, ocena postawy, badanie statyki miednicy i równowagi mięśniowej, a także informacje i ewentualne zalecenia.

  Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat.

  Informacje i zapisy: 61 814 79 00

  www.ctmrakowski.pl

   

  JZ