Polska Anglia

  Dla turystów

  Aktualność

  Biblioteka Publiczna Gminy Tarnowo Podgórne poleca: Zostań w domu i czytaj książki

  Biblioteka Publiczna Gminy Tarnowo Podgórne poleca: Zostań w domu i czytaj książki

  Do akcji zostania w domach i czytania książek zachęca Biblioteka Publiczna Gminy Tarnowo Podgórne. Poznaj szczegóły.

  Drodzy Czytelnicy! Obecnie nie możemy się z Wami spotkać, pomimo że wielu z Was chciałoby, żeby chociaż na chwilę otworzyć nasze drzwi. Wydawałoby się, że książki zostały skazane na samotność na bibliotecznych półkach, a czytelnicy na cierpliwe wyczekiwanie, jednak na horyzoncie pojawiają się informacje odnośnie nowych, wspaniałych e-inicjatyw ze świata: literatury, filmu, edukacji, szeroko pojętej sztuki.

  My oczywiście w tym czasie będziemy Was zachęcać aby sięgnąć po książkę. Z własnego doświadczenia wiemy, że czytanie skutecznie łagodzi stres, potrafi dodać energii i motywacji do działania, przynosi także wiele skutków długofalowych: buduje kompetencje społeczne, emocjonalne, ma moc niwelowania różnic społecznych.

  Mimo, że drzwi naszej biblioteki chwilowo są zamknięte proponujemy spotkanie z literaturą w formie on-line. Aby ułatwić Wam, Drodzy Czytelnicy, odnalezienie w natłoku wartościowych materiałów, które pojawiają się obecnie w sieci przedstawiamy listę polecanych stron, za ich pośrednictwem możemy korzystać z bogactw literatury oraz kultury.

  DARMOWE E-BOOKI I AUDIOBOOKI

  SPOTKANIA AUTORSKIE

  • UL z Książkami: www.facebook.com/unia.literacka
  • Kryzysowe Spotkanie Autorskie: www.facebook.com/smakksiazki
  • Spotkania Empiku: www.facebook.com/empikcom
  • Czytanki na Czasie: FB Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki
  • Opowieści w czasach zarazy - od poniedziałku do piątku o 19. 00 na FB Agencja Autorska „Opowieści” – wirtualne spotkania z pisarkami i pisarzami, opowiadającymi o literaturze i swojej pracy
  • Polskie Radio Dzieciom: audycje radiowe dla dzieci – bajki, słuchowiska; nie wymaga logowania

  Zachęcamy! Macie czas? Czytajcie! Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży pozostając we własnych czterech ścianach!

   

  JZ