Polska Anglia

  Dla turystów

  Aktualność

  "Cyrk przyjechał" - komedia muzyczna. Koncert charytatywny na rzecz budowy pomnika Bohdana Smolenia.

  "Cyrk przyjechał" - komedia muzyczna. Koncert charytatywny na rzecz budowy pomnika Bohdana Smolenia.

  Komedia dla Pana Bohdana...
  Przez wiele lat mieszkał niedaleko Centrum Kultury w Przeźmierowie. Pod koniec życia poświęcił się opiece nad zwierzętami, żył blisko natury. Wcześniej przez dekady bawił całą Polskę. 16 lutego zagramy na cześć Bohdana Smolenia.
  Na pomysł uczczenia wybitnego satyryka, Bohdana Smolenia wpadło Stowarzyszenie „Zostań Gwiazdą Kabaretu”, czyli po prostu jego przyjaciele. Pomysł jest prosty – w reprezentatywnym miejscu ma stanąć pomnik, który będzie przypominał tego wielkiego artystę – nie tylko tym, którzy znają jego pracę na scenie z młodości, ale też kolejnym pokoleniom.
  By sfinansować budowę pomnika, zainicjowano serię koncertów – czyż to nie najlepszy sposób, by kontynuować dzieło gwiazdy polskiego kabaretu?
  Także w Centrum Kultury Przeźmierowo odbędzie się jeden z nich.  Spektakl „Cyrk przyjechał” - to komedia muzyczna z lekką nutką dekadencji, z udziałem Kolombiny, Arlekina, Klauna, Charliego Chaplina, zespołu tanecznego „Nogi Roztańczone”, Garderobianego i Pianisty. Rozmowy w aktorskiej garderobie to kwintesencja rzeczywistości, w której żyjemy. Jej paradoksów i absurdów. Wszystko przeplatane muzyką i wpadającymi w ucho piosenkami. Seks, polityka i śmierć. „RĘKA, NOGA, MÓZG NA ŚCIANIE”. W rolach głównych występują Marcin Samolczyk, Klub Szyderców BIS – Dominika Dobrosielska, Krzysztof Dziuba, Przemysław Mazurek; Piotr Wiza oraz Overdue Girls. Scenariusz i reżyseria Krzysztof Deszczyński.


  "Cyrk przyjechał"
  Centrum Kultury Przeźmierowo, 16.02.2020, godz. 19:30
  Bilety: 30 zł dostępne w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl