Polska Anglia

  Dla turystów

  Aktualność

  „Heavy Metal”

  „Heavy Metal”

  12 marca  V.A. Gallery Poland zaprasza na otwarcie wiosenno-letniego sezonu artystycznego. Zainauguruje go wystawa „Heavy Metal”.

  To znakomita okazja do spotkania z Dominikiem Jasińskim i jego twórczością, która feerią barw i mocnym wyrazem, wprowadzi gości w wiosenny nastrój. Prócz znanej dla artysty palety kolorów pojawi się złoto, srebro i miedź, co nada wystawie powiew świeżości i pozwoli zobaczyć jego prace w zupełnie nowej odsłonie! Obrazy Dominika Jasińskiego to nie tylko uczta dla oczu, ale również dobra i pewna lokata finansowa.

  Głównym motywem prac artysty jest kobieta. Zarówno w ujęciu portretowym jak i bardziej erotycznym. Porterty Jasińskiego często splecione są z motywami florystycznymi, widać w nich wpływy Secesji i Młodej Polski. Charakteryzują się też odważnym użyciem koloru, którym artysta operuje po mistrzowsku. Mocna i pewna siebie kreska oraz anatomiczna znajomość ludzkiego ciała sprawiają, że prace Jasińskiego przykuwają oko i są twardo osadzone na płaszczyźnie płótna, mało efemeryczne. Używając obok siebie kolorów mocnych, często kontrastujących ze sobą Jasiński serwuje odbiorcy portret kobiety pewnej siebie i nieco drapieżnej. Często pojawiają się też motywy ludowe – nie tylko polskie, ale też zaczerpnięte z innych kultur.

  W pracach prezentowanych na wystawie Heavy Metal artysta używa też elementów metalicznych – złota, srebra i miedzi płatkowej. W sztuce Jasińskiego to stosunkowo nowe media. Stąd też wzięła się nazwa wystawy. Jasiński to artysta poszukujący, nie zadowala się jedną estetyką, patrząc na jego obrazy możemy zauważyć jak przez lata szuka nowych środków wyrazu, miesza ze sobą techniki.
  Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.

  Wernisaż 12 marca 2020, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex – akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

  Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

  ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex, Stowarzyszenie Metal Merge

  PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge

   

  https://www.facebook.com/events/126109308738523/?active_tab=discussion  

   

  ARz (Info Metalmex)