Polska Anglia

  Dla turystów

  Aktualność

  Świętowaliśmy godnie, chociaż inaczej

  Świętowaliśmy godnie, chociaż inaczej
  Świętowaliśmy godnie, chociaż inaczej
  Świętowaliśmy godnie, chociaż inaczej
  Świętowaliśmy godnie, chociaż inaczej
  Świętowaliśmy godnie, chociaż inaczej
  Świętowaliśmy godnie, chociaż inaczej
  Świętowaliśmy godnie, chociaż inaczej
  Świętowaliśmy godnie, chociaż inaczej

  Pandemia nie przeszkodziła w świętowaniu Święta Niepodległości w Gminie Tarnowo Podgórne, chociaż zmieniła się jego formuła.

  Świętowanie rozpoczęliśmy dzień wcześniej, zapraszając uczniów naszych szkół do akcji „Wszyscy w bieli i czerwieni” – przedstawia pomysł Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka. – Korzystając z tego, że wszyscy spotykają się na platformach edukacyjnych, poprosiliśmy o pokazanie barw narodowych. Do akcji włączyły się przedszkolaki. Klasy i grupy przysłały nam swoje zdjęcia, z których na naszej stronie utworzyliśmy biało-czerwoną galerię.

  11 listopada inaugurująca obchody msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiana w kościele parafialnym w Tarnowie Podgórnym, była transmitowana online. Potem przy pomniku w parku J. Wojkiewicza Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Julian Kiełczewski i I Zastępca Wójta Ewa Noszczyńska-Szkurat złożyli kwiaty i zapalili znicze. Oprawę tej uroczystości zapewnili harcerze ZHR i Kurkowe Bractwo Strzeleckie.

  Nie zabrakło świętowania w sportowym stylu. Na spontanicznym morsowaniu spotkali się miłośnicy zimnej wody. Do Jeziora Lusowskiego weszli trzymając akcenty biało-czerwone. Z kolei biegacze i miłośnicy kijków zaliczyli niepodległościowe kilometry.

  – Do końca mieliśmy nadzieję, że wszyscy się spotkamy na linii startu Biegu i Marszu Niepodległości w Baranowie. Niestety musieliśmy podjąć decyzję o przeprowadzeniu tegorocznej edycji wirtualnie – napisali w mediach społecznościowych organizatorzy ze stowarzyszenia Tarnowo Podgórne Biega. – Zaprosiliśmy zawodników do tego, by pobiegli sami, a nam przesłali ślad GPS lub zdjęcie aplikacji z pokonaną trasą. Oczywiście przygotowane pakiety sportowe i pamiątkowe medale można było odebrać przed Biegiem i Marszem.

  W wirtualnym biegu udział wzięła silna reprezentacja (26 osób) Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych TARSON, która przy zachowaniu obostrzeń pokonała 6 kilometrów.

  W przestrzeni publicznej można było zauważyć wiele biało-czerwonych akcentów. Na balkonie Pałacu Jankowice zawieszony został ogromny kotylion. Ponieważ park jest otwarty dla zwiedzających, to każdy z gości może zrobić sobie zdjęcie z kotylionem w tle i wstawić je na stronę Pałacu w mediach społecznościowych.

  Również w sieci odbyła się premiera niepodległościowego koncertu „Patriotycznie i ludowo” w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki”. Młodzi tancerze zaprezentowali pieśni patriotyczne i tańce narodowe, wzbogacone o dźwięki dzwonków nawołujące wspomnienie jesiennego deszczu.

  – Dziękuję wszystkim, którzy wirtualnie bądź realnie uczestniczyli w wydarzeniach upamiętniających odzyskanie niepodległości – podsumował obchody Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka. – Cieszę się, że tak wielu mieszkańców wywiesiło biało-czerwone flagi. 

  ARz

   

  Oto linki do relacji w mediach społecznościowych: