Polska Anglia

  Dla turystów

  Aktualność

  Szukają najlepszych pączków w powiecie poznańskim: Weź udział w konkursie

  Szukają najlepszych pączków w powiecie poznańskim: Weź udział w konkursie

  15 lutego podczas targów Tour Salon 2020 zaplanowano kolejny etap kulinarnej podróży po powiecie poznańskim. Tym razem przeprowadzony zostanie konkurs „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Pączka”.

  Konkursy odbywają się przy okazji dużych tematycznych imprez festynowych, targowych lub innych, w którym kulinaria stanowią jej istotną część, a powiat poznański jest w nie zaangażowany. Pierwszą imprezą cyklu był konkurs o tytuł „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Pyry 2019” zorganizowany podczas wydarzenia plenerowego „Poznańska Pyra” w dniu 6 października ubiegłego roku w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

  Kolejne, organizowane edycje to dwa konkursy na produkty i potrawy kojarzone ze Świętami Bożonarodzeniowymi: „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego Smak Piernika i Smak Ryby”. Odbyły się one podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego również w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie.

  Warto dodać, że zbliżająca się impreza „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Pączka” odbędzie się na kilka dni przed tzw. „tłustym czwartkiem” wypadającym w tym roku 20 lutego. To dzień najbardziej kojarzony w polskiej tradycji z konsumpcją pączków.

  Do udziału w konkursie uprawnione są cukiernie, piekarnie, restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, kola gospodyń wiejskich  i inne zakłady gastronomiczne z terenu powiatu poznańskiego. W rankingu mogą również wziąć udział cukiernie i piekarnie z terenu Poznania a także z wielkopolski, jednak nie mogą one otrzymać tytułów „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Pączka 2020”. Najlepsze produkty spoza terenu powiatu poznańskiego zostaną wyróżnione przez Kapitułę Smaku i będą rekomendowane w mediach lokalnych tuż przed „tłustym czwartkiem”.

  Warunkiem koniecznym udziału w konkursie jest to, aby zgłaszany produkt był dostępny na rynku dla konsumentów w sposób ciągły lub sezonowy.

  POBIERZ REGULAMIN ORAZ KARTĘ ZGŁOSZENIA [KLIKNIJ TUTAJ]

   

  JZ