Polska Anglia

  Dla turystów

  Aktualność

  Tarnovia Basket zagra z wiceliderem

  Tarnovia Basket zagra z wiceliderem

  Rok 2020 jak na razie jest udany w wykonaniu koszykarzy z Tarnowa Podgórnego grających w 2 Lidze Mężczyzn. Po wyjazdowych wygranych z Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie i Ogniwo Piratesports Szczecin tarnowianie poprawili bilans w tabeli i są w grze o nawet o 4. miejsce po rundzie zasadniczej. Niezbędne są do tego zwycięstwa na własnym parkiecie. Podwójna szansa na to w tym tygodniu, bowiem Tarnovia u siebie zagra w środę i niedzielę.

   

  Pierwszy z tych meczów to starcie z aktualnym wiceliderem drużyną Basket Club Swiss Krono Żary. Drużyna ta ma świetny bilans 12 zwycięstw i tylko 3 porażek, z których wszystkie poniosła na wyjeździe. W I rundzie Tarnovia przegrała w Żarach 69:81. Liderami są doświadczeni zawodnicy: rzucający obrońca Mariusz Matczak (12,6 pkt./mecz), podkoszowy Mariusz Małachowski (10,9) i trochę młodszy, ale mający za sobą grę w 1 Lidze skrzydłowy Jakub Der (11,4). W połowie meczów wystąpił Kacper Mąkowski, na co dzień zawodnik ekstraklasowego Stelmetu Enea Zielona Góra, ale zbierający minuty głównie w 2 Lidze (średnia 17,6 pkt.). Jego obecność na meczu w Tarnowie Podgórnym na pewno zwiększy potencjał Żaran.

  Tarnovia Basket udanie weszła w nowy rok, otwierając go zwycięstwem w Kątach Wrocławskich, a w ostatnią sobotę wygrywając w Szczecinie. W obu meczach można zauważyć bardzo dobrą dyspozycję w ataku (odpowiednio 94 i 98 rzuconych punktów), przejawiającą się też w wysokiej skuteczności i małej liczbie strat Tarnovii Basket. Wszystko mimo braku kilku ważnych zawodników: kontuzja do końca sezonu wyeliminowała Alberta Krawca, w Szczecinie nie zagrali również Miłosz Sroczyński i Maciej Kozłowski, a poza grą nadal jest Piotr Janowski.

  Tarnowianie w meczach domowych z czołówką tabeli byli bardzo blisko wygranych, ale jednak po zaciętych końcówkach zarówno ze Śląskiem II Wrocław czy Sudetami Jelenia Góra przegrywali. Czy ten trend uda się odwrócić w meczu z wiceliderem?

  Po meczu z BC Swiss Krono Żary nie będzie dużo czasu na przygotowanie do kolejnego spotkania, bo w niedzielę (godz. 16.00) również w Tarnowie Podgórnym Tarnovia Basket zagra z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli drużyna Gimbasket Röben Wrocław. Rywala nie można ljednak ekceważyć, a przede wszystkim Tarnovia Basket musi zrewanżować się za porażkę w I rundzie z Gimbasketem, bowiem we Wrocławiu przegrała 70:83.

  Oba mecze odbędą się w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym (ul. Nowa 15), wstęp wolny.

   

  JZ (info: Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne)