Polska Anglia

  Dla turystów

  Aktualność

  Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 92 przy skrzyżowaniu z ekspresową S11

  Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 92 przy skrzyżowaniu z ekspresową S11

  Demontaż linii energetycznej 220 kV Plewiska – Piła Krzewina spowoduje niewielkie utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 92 przy skrzyżowaniu z ekspresową S11.

  W nocy z 12 na 13 listopada br., od godziny 23.00 do godziny 4.00 nastąpi czasowe zamknięcia zjazdów i wjazdów w okolicy 14-nastego kilometra drogi S11 (węzeł drogi ekspresowej S11 i drogi krajowej 92) koło miejscowości Swadzim pod Poznaniem. Ruch zostanie zatrzymany w obu kierunkach wyłącznie na drodze krajowej 92 i na jej węźle z S11 (166 kilometr drogi). Natomiast droga S11 będzie cały czas przejezdna. Prace prowadzone będą na terenie gminy Tarnowo Podgórne, gdzie zdemontowany zostanie fragment starej linii 220 kV relacji Plewiska - Piła Krzewina.

  Energetycy będą prowadzić prace związane z demontażem istniejącej linii elektroenergetycznej 220 kV, którą zastąpi budowana obecnie linia 400 kV Piła Krzewina - Plewiska. Ograniczenia w ruchu będą obowiązywały tylko jednej nocy, a nie przez kilka dni, jak miało to miejsce we wrześniu, kiedy rozwieszane były przewody nowe linii.

  Czasowe zamknięcie DK 92 i zjazdów z S11 rozpocznie się w czwartek, 12 listopada około godziny 23.00 i potrwa około 5 godzin. – Prace ponownie zaplanowano w taki sposób, aby do maksimum ograniczyć uciążliwości dla kierowców. Drogi będą zamykane na 5 minut, po czym ponownie otwierane na około 30 minut - wyjaśnia Jacek Miciński, rzecznik inwestycji. Taki schemat będzie kilkukrotnie powtarzany. Na drodze – zgodnie z wytycznymi GDDKiA zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu - przy asyście policji prowadzone będzie ręczne kierowanie ruchem. Znaki informujące kierowców o czasowej zmianie ruchu zostaną rozstawione 12 listopada w godzinach przedpołudniowych, na odcinkach dróg, na których kierowcy napotkają utrudnienia.

  Prace prowadzone są w związku z budową nowej linii elektroenergetycznej 400kV Piła Krzewina – Plewiska. Polskie Sieci Elektroenergetyczne – Inwestor linii – buduje kolejne nowoczesne połączenie, które poprawi pewność dostaw energii na terenie Wielkopolski. Wykonawcą linii jest konsorcjum firm IDS Energetyka i Enprom HVL. Oddanie linii do eksploatacji zaplanowane na drugą połowę 2021 roku.

   

  JZ