Polska Anglia

  Dla turystów

  Aktualność

  Warsztaty dla dzieci w Centrum Handlowe Auchan Swadzim

  Warsztaty dla dzieci w Centrum Handlowe Auchan Swadzim

  Czy można roztopić suchy lód? Jakie tajemnice z obszaru chemii i fizyki skrywa zima? To wszystko będą mogli odkryć 25 stycznia nasi najmłodsi goście podczas pierwszego spotkania z nowego cyklu warsztatów pt. „Akademia małych odkrywców”.

  Najnowszy cykl spotkań edukacyjnych pod hasłem „Akademia małych odkrywców” w będzie się składać z 12 comiesięcznych warsztatów. Każde ze spotkań obejmie tematykę z różnych dziedzin nauki. W ciągu roku maluchy poznają m.in. właściwości różnych substancji i materiałów, a także zobaczą mikroświat. Atrakcją cyklu będą ciekawe eksperymenty naukowe oraz możliwość samodzielnego wykonania zabawek edukacyjnych.  

  Podczas pierwszego spotkania pt. „Naukowa zima”, które odbędzie się w sobotę 25 stycznia, mali naukowcy odkryją tajniki pracy w laboratorium. Pod okiem instruktorów uczestnicy będą przeprowadzać eksperymenty z substancją mającą -78,5 stopni Celsjusza, czyli suchym lodem. Podczas zajęć przekonają się, czy się roztapia oraz co się stanie, jak dodamy tak zimną substancję do wody o temperaturze 100 st. Celsjusza. Nie zabraknie ciekawostek o sztucznym śniegu i poszukiwania skarbów ukrytych w zwykłym lodzie. Wydobyte skarby oraz przedmioty powstałe w wyniku eksperymentów dzieci będą mogły zabrać na pamiątkę do domu.

  Uczestnicy spotkań z cyklu „Akademia Małych Odkrywców” w naszej galerii handlowej będą mogli zbierać pieczątki w specjalnym indeksie. Za udział w 4 spotkaniach będzie można zdobyć piórnik, za udział w 6 zajęciach – mały zestaw plastyczny, a w 8 spotkaniach – duży zestaw plastyczny. Te dzieci, które będą obecne na wszystkich 12 spotkaniach, otrzymają zestaw naukowy „Mały geniusz”. Indeksy będzie można otrzymać już na pierwszym spotkaniu w ramach cyklu.

  Spotkanie pt. „Naukowa zima” w ramach „Akademii małych odkrywców” odbędzie się 25 stycznia w godzinach 12:00-17:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

   

  JZ (info: Auchan Swadzim)