Polska Anglia

  Dla turystów

  Aktualność

  Znamy laureatów nagrody "Tarnowskie Lwy"

  Znamy laureatów nagrody "Tarnowskie Lwy"

  Tarnowskie Lwy przyznane. W herbie Gminy Tarnowo Podgórne jest lew – stąd nazwa corocznych nagród „Tarnowskie Lwy” przyznawanych przez Tadeusza Czajkę - Wójta Gminy Tarnowo Podgórne podczas Spotkania Noworocznego. Poznajcie wyróżnionych.

  Andrzej Wentland, prezes zarządu Czarna Woda - za odważną decyzję inwestycyjną

  To przedsiębiorca i mieszkaniec gminy Tarnowo Podgórne. Od 7 lat golfista. Dostrzegł i docenił potencjał terenu w gminie Tarnowo Podgórne. Wykorzystując atuty tej lokalizacji, m.in.  ukształtowanie terenu i dostępność komunikacyjną, realizuje swoje marzenie o zbudowaniu najbardziej prestiżowego, 18-dołkowego pola golfowego w Polsce. Ma bardzo ambitne plany inwestycyjne – znając oczekiwania zawodników tworzy miejsce spełniające zarówno wymagania wytrawnych graczy, jak i przyjazne dla amatorów. Chce także, by pole golfowe szeroko promowało Tarnowo Podgórne w świecie biznesu, podnosząc atrakcyjność turystyczną gminy. Jest przekonany, że podstawą zbudowania w Tarnowie Podgórnym szerokiego grona pasjonatów gry w golfa będzie wysoka jakość usług i profesjonalizm obsługi gości. Planuje także propagować tę dyscyplinę sportu wśród dzieci i młodzieży, zachęcając tym samym do aktywności ruchowej od najmłodszych lat.

  Democo Poland Sp. z o.o. - za solidność inwestycji i współpracę z samorządem gminy Tarnowo Podgórne

  Spółka Democo Poland to firma z kapitałem belgijskim. Na polskim rynku obecna jest od 1994 roku, a  w 2000 roku ulokowała swą siedzibę w Tarnowie Podgórnym. Realizuje wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane, głównie kubaturowe – buduje obiekty oświatowe, mieszkalne, biurowe i użyteczności publicznej. Na zlecenie gminy Tarnowo Podgórne spółka wybudowała budynek administracyjny Urzędu Gminy oraz nowe skrzydło Szkoły Podstawowej w Lusowie. Obecnie prowadzi budowę Zespołu Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne – największej inwestycji oświatowej w historii gminy. Od początku realizacji tego ambitnego zadania firma jest partnerem gminy –  dzieli się wiedzą i doświadczeniem, wskazuje rozwiązania technologiczne, najlepiej dopasowane do charakteru inwestycji. Dzięki tak otwartej współpracy powstaje obiekt, który w pełni odpowiada potrzebom przyszłych użytkowników. Zarząd i pracownicy Spółki Democo Poland uważają, że najlepszą wizytówką ich firmy są perfekcyjnie i profesjonalnie zrealizowane zadania inwestycyjne oraz wysoka jakość realizowanych usług.

  Tomasz Kudla - za produkcję i promowanie produktu lokalnego

  Tomasz Kudla pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach rolniczych i ogrodniczych. W 2020 r. na terenie gminy Tarnowo Podgórne, w Jankowicach, założył winnicę „Dolina Samy”, przywracając wielkopolską tradycję uprawy winorośli. Dzisiaj „Dolina Samy” to 4 hektary upraw, z których otrzymuje się 9 000 butelek wina rocznie.  Produkty jankowickiej winnicy zdobywają nagrody i wyróżnienia na krajowych i światowych wystawach, zyskują uznanie znanych somalierów na międzynarodowych konkursach winiarskich. Tomasz Kudla stale rozszerza wachlarz oferowanych trunków, eksperymentuje sadząc nowe odmiany winorośli, odważnie modyfikuje procesy produkcji. W 2022 roku planuje produkować 40 000 butelek rocznie, przy utrzymaniu dotychczasowych standardów najwyższej jakości. Profesjonalista i perfekcjonista. Wierzy, że każdy łyk wina powinien przynosić pozytywne emocje, dlatego w codzienną, osobistą pracę w Winnicy „Dolina Samy” wkłada swoje serce i pasję.

   

  JZ