Polska Anglia

  Tarnowo

  Gmina Tarnowo Podgórne - Tarnowskie Lwy

  Na zaproszenie Wójta Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusza Czajki i Przewodniczącego Rady Grzegorza Leonharda, w piątek, 27 stycznia, do sali Gminnego Ośrodka Kultury „Sezam” przybyli przedsiębiorcy, samorządowcy z zaprzyjaźnionych i partnerskich gmin, reprezentanci lokalnych grup, organizacji pozarządowych oraz duchowieństwa, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z Gminą Tarnowo Podgórne. Swoją obecnością na tegorocznym Spotkaniu Noworocznym zaszczycili nas również Posłowie na Sejm RP Waldy Dzikowski i Bartłomiej Wróblewski, senator Piotr Florek, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Wicestarosta Powiatu Poznańskiego Tomasz Łubiński.

  Wieczór rozpoczął się występem Teatru Tańca Sortownia – zespołu pracującego w Gminnym Ośrodku Kultury Sezam, a prowadzonego przez Piotra Bańkowskiego. Obejrzeliśmy kilka krótkich prezentacji tanecznych w wykonaniu tancerzy w różnym wieku.

  Następnie Wójt Tadeusz Czajka podsumował kolejny rok. Przypomniał, że zgodnie z nową strategią promocji od kilku miesięcy większy nacisk kładziemy na inicjatywy kierowane do mieszkańców: stąd intensyfikacja działań na rzecz seniorów, reaktywacja Młodzieżowej Rady Gminy, czy integracja komunikacji zbiorowej naszej Gminy i Poznania. Wójt podkreślił jednocześnie, że nadal bardzo ważne jest rozwijanie współpracy z biznesem: w 2016 roku rozpoczęło działalność Tarnowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, funkcjonujące w strukturach organizacyjnych Urzędu Gminy. Wójt przedstawił wyzwania stojące przed samorządem w 2 017 roku – przede wszystkim dotyczące edukacji, a także związane z wykorzystaniem walorów leczniczych wód termalnych.

  Od kilku lat Spotkanie Noworoczne jest okazją do wręczenia „Tarnowskich Lwów”, przyznawanych przez Wójta tym firmom i osobom, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju naszej Gminy. W tym roku laureatami zostali:

  - Juliusz Gustowski, właściciel firmy Gusma – za łączenie biznesu z pracą społeczną,

  - Hanna i Jerzy Kuczyńscy, właściciele firmy Fabryka Okuć Kuczyński – za prowadzenie z sukcesem firmy rodzinnej,

  - firma Paso Polska – za społeczną odpowiedzialność biznesu,

  - Leszek Osiecki, Dyrektor Regionu Poznań DB Schenker – polski menedżer zagranicznej marki.

  Specjalne podziękowanie na ręce Przewodniczącej Zarządu Międzygminnego Centrum Zagospodarowania Odpadów SELEKT Doroty Lew-Pilarskiej Wójt skierował do Zarządu i C złonków Związku, z którym Gmina Tarnowo Podgórne współpracowała do końca ubiegłego roku. Dziękując za płynne przeprowadzenie „rewolucji śmieciowej” oraz za zrozumienie i re alizację indywidualnych potrzeb mieszkańców życzył dalszych sukcesów i sa tysfakcji z realizacji zadań z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi.

  Oficjalną część Spotkania Noworocznego zakończył toast wzniesiony przez Przewodniczącego Rady Gminy Grzegorza Leonharda.

  ~ ARz

  Brak komentarzy

  Dodaj komentarz

  * - pole wymagane

  *
  *

  *