Polska Anglia

    Jacek Dobrzeniecki

    Swoją dwudziestopięcioletnią pracą na rzecz Stowarzyszenia Pojednanie Tarnowo Podgórne - Blitzenreute przyczynił się do zbudowania trwałych pomostów polsko-niemieckiej współpracy wbrew bolesnym, historycznym stereotypom.

    Organizator corocznych polsko-niemieckich spotkań, które przez lata stały się namacalnym dowodem umacniania międzynarodowych przyjaźni. Dzięki Jego niezwykłej skrupulatności i ogromnemu zaangażowaniu wspólnie spędzone dni pozostają na długo w pamięci uczestników, a zebrane doświadczenia stanowią podstawę do pogłębiania partnerskich kontaktów pomiędzy społecznościami Gmin - Tarnowo Podgórne i Fronreute.

    Gorący orędownik na rzecz włączania młodzieży w pracę Stowarzyszenia, przekonany o tym, iż kontynuacja idei pojednania i współpracy pomiędzy narodami możliwa jest tylko poprzez zaangażowanie kolejnych pokoleń.

    Bezgranicznie oddany idei budowania nowoczesnego społeczeństwa zjednoczonej Europy. Człowiek pełen wewnętrznego piękna, subtelności, promieniujący radością życia. Podążający przez życie w poszukiwaniu szczęścia w myśl słów Josepha Cambella „Idź za swoim szczęściem, a wszechświat otworzy przed tobą drzwi tam, gdzie dotąd były tylko ściany”.