Polska Anglia

  Jadwiga Kwiek

  Pomysłodawczyni i współtwórczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminie Tarnowo Podgórne. Organizacji, dzięki której osoby z nieco starszej przestrzeni wiekowej mogą nadal wykorzystywać i wzbogacać swój potencjał umysłowy i emocjonalny.

  Dzięki Jej inicjatywie powstało miejsce, w którym piękne umysły mogą dalej  otwierać się na obfitość wszechświata. Rozwijać swoje talenty, pogłębiać zainteresowania, realizować pasje i marzenia.

  Tu czas się nie zatrzymał, przeciwnie - przyspieszył wprowadzając członków stowarzyszenia w erę nowych technologii. Dzięki nim Internet stał się oczywistą formą komunikacji i ogromnym źródłem wiedzy. Oferta zajęć zaspakaja zarówno potrzeby ducha jak i materii cielesnej.

  Tworząc Uniwersytet III Wieku, stała się propagatorką idei jednoczenia osób z różnych środowisk i przestrzeni intelektualnych .

  Zaangażowała szerokie grono słuchaczy do uczestniczenia w życiu kulturalnym i społecznym Gminy. Tak jak Lisa Nicholas stara się wysłać w świat tę piękną myśl: „ Nikt inny nie może zatańczyć twojego tańca, zaśpiewać twojej pieśni, napisać twojej historii. To kim jesteś i czym jesteś, zaczyna się właśnie teraz!”

  Udowodniła, że seniorzy stanowią rdzeń i osnowę dla osiągnięć następnych pokoleń.

  Należy się Jej zasłużone miejsce, podziw i szacunek.