Polska Anglia

    Ryszard Balcerkiewicz

    W 1978 r. rozpoczął działalność gospodarczą pod marką BALMA. Sukces biznesowy przedsiębiorstwa, poparty już wówczas licznymi wyróżnieniami i nagrodami, pozwolił na budowę i otwarcie w 1995 r.  nowej siedziby w Tarnowie Podgórnym. Kolejną firmę meblową – NOTI – otworzył w 2005 r., również w Tarnowie Podgórnym. Oba przedsiębiorstwa zatrudniają obecnie 350 osób i są uważane za wzór odpowiedzialnego pracodawcy, a stosowane odważne i nowoczesne wzornictwo jest doceniane na międzynarodowych wystawach, czego dowodzą najważniejsze nagrody w obszarze designu – Red Dot Award, przyznane w 2009, 2014, 2016 r.

    Jest jednym z inicjatorów powołania w 2004 r. Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, w którym przez dwie kadencje sprawował funkcję członka zarządu. Jest orędownikiem bliskiej współpracy samorządu i biznesu – obecnie bardzo aktywnie uczestniczy w każdym etapie tworzenia założeń organizacyjno-funkcjonalnych Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. 

    Jest laureatem tytułów Zasłużony  dla Gminy Tarnowo Podgórne (2002 r.) i Wielkopolski Przedsiębiorca XX-lecia 1990-2010 (2010 r.).

    Dba o wizerunek polskiego przedsiębiorcy, bardzo zaangażowanego w działania na rzecz społeczności lokalnej. Uczestniczy w życiu gospodarczym, społecznym i kulturalnym Gminy Tarnowo Podgórne. Wspiera lokalne inicjatywy sportowe i kulturalne, pomaga grupom i organizacjom pozarządowym. Jest osobą otwartą na dialog i partnerstwo.