Polska Anglia

  Violetta Kowalczyk

  Metalmex to firma zajmująca się handlem okuciami meblowymi. Od 2007 roku związała się z Gminą Tarnowo Podgórne, lokując swą siedzibę w Wysogotowie.  

  Prezesem Zarządu jest Pani Violetta Kowalczyk, która z sukcesem łączy dążenie do wypracowania  ekonomicznego zysku z ideą promowania polskiej sztuki współczesnej. 

  Z jej inicjatywy odbywają się cykliczne spotkania „Mariaż sztuki z biznesem”, które tworzą możliwość wzajemnego poznania się tych pozornie różnych środowisk. Z energią i konsekwencją buduje trwałe pomosty porozumienia pomiędzy światami przedsiębiorców i artystów.

  Od lat ambitnie kreuje możliwości prezentacji dorobku artystycznego. W niekonwencjonalnych przestrzeniach surowych hal magazynowych pokazuje, że ich industrialne piękno jest znakomitym tłem dla interesujących instalacji.

  Zaangażowana w „Projekt On Off” organizuje cykl szkoleń skierowanych do przyszłych projektantów w branży meblowej. Kształtuje kolejne pokolenia designerów swobodnie poruszających się wśród nowoczesnych, światowych trendów.

  Gorąco wierzy, iż  sztuka może stać się inspiracją dla niebanalnych przedsięwzięć biznesowych.