Fabryka Mebli BALMA w Tarnowie Podgórnym (14.05.2002)

Uchwała Nr LXXI/693/2002

z dnia 14 maja 2002 r.

Fabryka Mebli "BALMA" SA to przedsiębiorstwo z ponad 20 - letnią tradycją. Początki firmy sięgają 1978 roku. Przełomowym rokiem dla działalności firmy okazał się rok 1988. W przeciągu kilku lat sukcesywnie powiększał się asortyment produkowanych mebli. Ukoronowaniem wysiłków podejmowanych w zakresie produkcji mebli biurowych był przyznany w roku 1992 - Złoty Medal Międzynarodowych targów Poznańskich. Sukcesy firmy skłoniły kierownictwo do budowy nowej siedziby firmy , zapewniającej możliwość dalszego dynamicznego rozwoju. W 1993 roku nabyta została działka w Tarnowie Podgórnym a w 1996r. miało miejsce uroczyste jej otwarcie. Fabryka Mebli "BALMA" jest firmą rdzennie polską. która poziomem inwestycji i organizacji dorównuje wielkim inwestorom zagranicznym, dzięki czemu przyczynia się do utrwalenia pozytywnego obrazu polskiego przedsiębiorcy i pracownika. Obecne zatrudnienie sięga dziś blisko 150 osób. Pozytywnym zmianom organizacyjnym, towarzyszyły przyznane firmie liczne nagrody i wyróżnienia, z których najważniejsze to: Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich zdobyte w 1992 , 1995 i 1999 roku; certyfikat "SOLIDNY PARTNER'98" przyznany za rzetelność, uczciwość i terminowość w biznesie, znak "Forma 98", oraz znak "Forma 2001".

Kolejnym krokiem na obranej drodze nieustannego doskonalenia firmy we wszystkich zakresach działalności było podjęte przez firmę "BALMA" wiosną 1998 r. decyzji o wdrożeniu systemu jakości zgodnego z normą ISO 9001. Przyznany certyfikat stanowi uznanie dla całokształtu działalności firmy dotyczącej projektowania, produkcji oraz serwisu.

Obecna strategia firmy ukierunkowana jest na zdobycie rynków zachodniej Europy oraz rynku amerykańskiego. W tym celu pod koniec 2001 r. uruchomiono Salon Firmowy w Berlinie.

Aktualna oferta obejmuje 12 systemów mebli pracowniczych, system lad recepcyjnych i 3 zestawy gabinetowe, co pozwala na dużą swobodę w aranżacji pomieszczeń i dostosowaniu mebli do indywidualnych wymagań i preferencji.

Fabryka Mebli "BALMA" aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym, społecznym i kulturalnym gminy, wspierając jej inicjatywy oraz inicjatywy organizacji działających na jej terenie.