Polska Anglia

  Firma Schattdecor Sp. z o.o. w Tarnowie Podgórnym (14.05.200...

  ODZNACZENIE

    "Zasłużony Dla Gminy Tarnowo Podgórne"

   Uchwała Nr LXXI/692/2002

  Rady Gminy Tarnowo Podgórne

  z dnia 14 maja 2002 r.

  Uzasadnienie:

  Grupa firm Schattdecor została założona przez Waltera Schatt w Górnej Bawarii, w Thansau w roku 1988 . Przedsiębiorstwo ze swymi zakładami w Niemczech, Polsce, we Włoszech i Rosji należy do czołówki drukarni papierów dekoracyjnych na świecie. Na polskim rynku firma działa od roku 1993.

  Wiosną 1999 r. nastąpiło oficjalne otwarcie firmy w gminie Tamowo Podgórne. W procesie technologicznym stosuje się wyłącznie farby wodne i organiczne pigmenty. Zadrukowany papier dekoracyjny impregnowany jest przy użyciu żywic i znajduje zastosowanie w przemyśle uszlachetniania powierzchni płyt drewnopodobnych . Wysokie wymagania dotyczące jakości , kreatywności i serwisu są obok bardzo bogatej kultury przedsiębiorstwa, gwarantem sukcesu grupy Schattdecor na rynku światowym. " Schattdecor" w Tarnowie Podgórnym dysponuje nowoczesnymi pomieszczeniami produkcyjnymi , magazynem i biurami. Zespół pracowników liczący aktualnie 80 osób zdobył pod kierunkiem Wandy Zyburskiej i Rolanda Auera silną pozycję na rynku. W roku 2001 wszystkie zakłady Schattdecor wyprodukowały około 60.000 ton papieru dekoracyjnego i osiągnęły obrót w grupie n w wysokości około 250 milionów Euro.

  Firma "SCHATTDECOR" aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym , społecznym kulturalnym gminy, wspierając jej inicjatywy oraz inicjatywy organizacji działających na jej terenie.

  Z inicjatywy i środków finansowych firmy zostało zainicjowane powstanie gminnej orkiestry dętej.