Polska Anglia

  Ksiądz Ignacy Karge (26.05.2001)

  ODZNACZENIE
   

   "Zasłużony Dla Gminy Tarnowo Podgórne"
   

  Uchwała Nr L/440/2001

  Rady Gminy Tarnowo Podgórne

  z dnia 26 maja 2001 r.

  Uzasadnienie:

  Zwracamy się z wnioskiem o przyznanie odznaczenia "Zasłużony dla gminy Tarnowo Podgórne" księdzu kanonikowi Ignacemu Karge, który od 24 lat jest proboszczem parafii lusowskiej. Przyznanie tego odznaczenia będzie miłym akcentem dla uczczenia jubileuszu 40-lecia święceń kapłańskich księdza kanonika.

  Proboszcz jest osobą, wokół której gromadzą się nie tylko parafianie ale prawie cała społeczność naszej gminy. Potrafi zachęcić do działania zarówno na rzecz Kościoła jak i Gminy. Bierze czynny udział w życiu całej naszej społeczności z którą się w pełni identyfikuje. Poprzez wszystkie swoje działania zdobył szacunek nas wszystkich. Dla księdza proboszcza nie ma rzeczy niemożliwych. Dba nie tylko o sprawy ducha. To dzięki niemu zostały odnowione zabytkowe nagrobki znajdujące się na cmentarzu w Lusowie.

  Dba o kościół, który pięknieje z dnia na dzień. To on doprowadził do tego, że "odżyły" postacie mające historyczne znaczenie dla naszego środowiska. Kultywuje pamięć o nich poprzez organizowanie patriotycznych uroczystości, w których wspomina się nazwiska ludzi takich jak np. generał Józef Dowbór Muśnicki.

  O wielkim szacunku którym jest darzony ksiądz kanonik świadczy fakt, że nie ma uroczystości, na którą nie był by zapraszany. Z jego zdaniem liczą się wszyscy.