Polska Anglia

  Termowizja

  24 września 2018 r. rozpoczyna się nabór wniosków w finansowanym przez Gminę Tarnowo Podgórne Programie finansowania badań termowizyjnych.

  Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
  Uwaga: wnioski złożone przed terminem pozostaną bez rozpatrzenia!

   

  Wniosek o wykonanie inspekcji termowizyjnej:

  - w wersji PDF - kliknij tutaj

  - w wersji WORD - kliknij tutaj

   

  Termowizja jest metodą badawczą, polegającą na zdalnej i bezdotykowej ocenie rozkładu temperatury na powierzchni badanego obiektu, bezbłędnie i niepodważalnie wskazuje obszary wykazujące nieprawidłowości znajdują się krytyczne (pod względem cieplnym) obszary na zbadanych elewacjach, poznajemy dokładną lokalizację wszystkich mostków cieplnych oraz miejsc nieszczelnych. W efekcie otrzymujemy wiarygodną ocenę solidności ekipy remontowej, która przeprowadzała prace termo-modernizacyjne.

  Mając na uwadze zmniejszenie niskiej emisji do środowiska (poprawa izolacji domów mieszkalnych w celu zmniejszenia zużycia paliw w przydomowych kotłowniach) podjęto decyzję o sfinansowaniu w 100% kosztów inspekcji termowizyjnej budynków przeprowadzonej na wniosek mieszkańców naszej Gminy.

  Każda nieruchomość po wykonaniu badania kamerą termowizyjna otrzyma stosowny raport z uwzględnieniem najbardziej newralgicznych, stwierdzonych błędów w celu ich wyeliminowania.

  Uwaga: warunkiem poprawności wykonanych badań jest minimalna różnica temperatur pomiędzy wnętrzem budynku z zewnętrzem wynosząca 15oC.

  Pierwszy etap obejmuje wykonanie 300 inspekcji na terenie Gminy Tarnowo Podgórne (obowiązuje kolejność zgłoszeń)

   

  Informacji na ten temat udziela Marek Ratajczak, Gł. specjalista ds. Ochrony środowiska, tel. 61 8959 203,
  Wydział Infrastruktury Kubaturowej i Ochrony Środowiska, Urząd Gminy Tarnowo Podgórne.

   

   

  ARz