Polska Anglia

  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „ROKTAR”

   

  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR

   

  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin RokTar działa na terenie gminy Rokietnica i Tarnowo Podgórne od 2008 roku.  Organizujemy dla osób niepełnosprawnych zajęcia rehabilitacji fizycznej, psychicznej i społecznej, różne formy aktywności poprawiające zaradność osobistą, pomagamy rodzicom i opiekunom.

  Oferujemy dla osób niepełnosprawnych działania usprawniające jak:

  - zajęcia rehabilitacyjne w wodzie,

  - zajęcia hipoterapii oraz wyjazdy turystyczne jednodniowe

  - w okresie wakacyjnym  kilkudniowe wycieczki nad morze lub w góry.

  Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych - bierzemy udział w zawodach dla osób niepełnosprawnych oraz organizujemy własne imprezy sportowe. Prowadzimy spotkania informacyjne i szkoleniowe, imprezy integracyjne okazjonalne jak: zabawę andrzejkową, wieczór kolędowy, pikniki.

  Uczestniczymy z naszymi podopiecznymi  na imprezach przygotowanych przez poznańskie środowisko osób niepełnosprawnych. Czynnie współpracujemy z Gminą Tarnowo Podgórne,  z Gminą Rokietnica oraz Powiatem Poznańskim. Wychodzimy na zewnątrz ze swoją ofertą i ze swoimi osiągnięciami podczas lokalnych uroczystości organizowanych przez Samorządy.


  Od grudnia 2011 roku prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej dla 20 osób niepełnosprawnych ulokowany w Baranowie przy ul. Wspólnej 5. Warsztat pracuje 5 dni w tygodniu od godziny 7.00 do 16.00. Zatrudniamy 7 pracowników. Zajęcia odbywają się w czterech pracowniach: Gospodarstwa Domowego, Wikliniarsko-Plecionkarskiej, Komputerowo-Fotograficznej, Technik Różnych. Osoby mające problem z dojazdem korzystają ze zorganizowanego przez nas dowozu.  W Warsztacie zapewniamy zajęcia rehabilitacyjne ogólne i sportowe oraz zajęcia z psychologiem.

  Zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich rodziny do naszego Stowarzyszenia.

   

  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR                                                                          
  Ul. Szamotulska 8A, 
  62-090 Rokietnica, 

  KRS: 0000316203,

  nr tel. 502 631 137

  nr konta bankowego: 86 9043 1041 2041 0053 0275 0001

  www.roktar.pl
  ,
  roktar@roktar.pl