Polska Anglia

  Pytanie z dnia: 09.10.2020

  Szanowny Panie Wójcie. Jak to jest ze szczepieniami przeciwko grypie dl seniorów . Codziennie dzwonię pod podany w sąsiadce numer i na bieżąco śledzę internet . Wczoraj dodzwoniłem się kolejny raz i Pan poinformował mnie, że jest jakaś lista i że nie ma szans \"załapać się\" na listę bo szczepionek jest zbyt mało. Moje pytanie. Skąd jakaś lista, gdzie to ogłoszono? Nie pytam już o szczepienia przeciwko pneumokokom, bo na ten temat, poza informacją o kryteriach wiekowych brak jakichkolwiek informacji.Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie.  Szanowni Państwo!

  Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia następujących bezpłatnych szczepień profilaktycznych:

  - W PRZYCHODNI SALUBER, ul. Sportowa 1, Tarnowo Podgórne, pon.– pt, w godz. 8.00 – 18.00, tel. 61 81 46 262

  · Gminny program szczepień przeciw grypie – dla osób pow. 65 roku życia /mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne

  · Gminny program szczepień przeciw pneumokokom – dla osób pow. 60 roku życia /mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne

  · Gminny program szczepień przeciw meningokokom – dla dzieci w wieku 12-23 miesi. życia /mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne

  - W PRZYCHODNI MED-LUX, ul. Rynkowa 63, 62-081 Przeźmierowo, pon. – pt, w godz. 8.00 – 18.00, tel. 61 81 63 900:

  · Program szczepień przeciw grypie – dla osób w wieku 50 – 64 oraz dla osób w wieku 24 – 49, które w pracy są narażone na kontakt z dużą liczbą osób /mieszkańcy powiatu poznańskiego (CM Med-Lux Gabinet Szczepień)

  · Gminny program szczepień przeciw pneumokokom – dla osób pow. 60 roku życia /mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne (CM Med-Lux Gabinet Lekarza POZ)

  · Gminny program szczepień przeciw meningokokom – dla dzieci w wieku 12-23 mies. życia /mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne, CM Med-Lux Gabinet Lekarza POZ

  Obecnie cała Polska zmaga się z brakiem szczepionek przeciwgrypowych. Zamówione szczepionki docierają do przychodni małymi partiami. W tej sytuacji prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - mamy nadzieję, że wszyscy, którzy chcą się zaszczepić, będą mieli taką możliwość.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne