Polska Anglia

  Pytanie z dnia: 05.08.2020

  Dzień dobry. Czy nasza gmina zamierza wystąpić z wnioskiem o wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych? Jeśli tak to na jaki cel zostaną przeznaczone pieniądze? Rozumiem niechęć do pomysłów partii rządzącej, ale chyba lepiej dla być stratnym 10 mln niż 14 wskazywane przez Wójta podczas spotkania z posłem PiS. Pozdrawiam.  Szanowny Panie!

  Nie ma z naszej strony niechęci do korzystania z programów rządowych, które wspomagają zamierzenia samorządowe. Uważam jednak, że trzeba obiektywnie pokazywać i wyjaśniać mechanizmy, jakie stosuje rząd, który odbiera znaczące kwoty samorządom – dużo większe niż te, które są przeznaczone w różnych samorządowych programach. Uważam, że mieszkańcy mają prawo do rzetelnej informacji w tym zakresie.

  Do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zgłaszamy dwa projekty  – jedną drogę w Tarnowie Podgórnym i jedną drogę w Przeźmierowie. Gmina może co prawda otrzymać dofinansowanie tylko na jedno zadanie, ale zgłosić można było więcej. Mam nadzieję, że któraś z powyższych propozycji uzyska akceptację w tym Programie.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

  (odpowiedź na to pytanie ukazała się w "Sąsiadce-Czytaj 8/2020)