Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Witam.W niedługim czasie będziemy przeprowadzać się do Lusówka z naszym sparaliżowanym jamnikiem.Pytanie,jaki w gminie płaci się podatek za pieska.Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  W Gminie Tarnowo Podgórne nie płaci się podatku od posiadania psa.

  Zapraszamy do naszej Gminy!

  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Panie Wójcie,dlaczego Poczta w Przeźmierowie w Pasażu ograniczyła tak swoje godziny pracy? Rozumiem, że panuje wirus ale Poczta otwarta 5 godzin dziennie jeszcze rzez 3 dni tylko do godz. 14 uniemożliwia skorzystanie z ich usług ponieważ większośc z nas przebywa wtedy tez w pracy. Jakoś w spożywce Panie muszą pracować normalnie a Poczta nie. Dziś stałem godzinę w kolejce od godz. 13:00 i o godz. 14:00 zamknięto mi bezczelnie drzwi i powiedziano, że Poczta zamknięta. Dodam, że było czynne tylko jedno okienko na dwa a w środku były 2 Panie - pracownice Poczty z czego jedna trudniła się tylko wpuszczaniem do środka POJEDYNCZO klientów i przekluczała za nimi drzwi a przecież zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami Rządu przy jednym okienku mogą czekać w kolejce 2 osoby. Widać , że chyba Poczta albo ich pracownicy rządzą się swoimi prawami ... to nie w porządku.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Nie mam wpływu na organizację pracy w placówkach pocztowych - Poczta Polska to spółka niezależna od Gminy.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Kiedy zostanie uruchomiona sprzedaż zezwoleń wędkarskich przez internet na jezioro Lusowskie.Nie ma możliwości ich zakupu w tygodniu po południu ani w sobotę , niedzielę czy dni wolne.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!
  Proszę o kontakt z prezesem Tarnowskiego Koła Wędkarskiego Tomaszem Braniewiczem tel. 505 060 394.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie,czy aby nie przesadzamy z tym zamykaniem wszystkich placów zabaw, stadionu i parków z powodu epidemii?Sam biegam tylko na stadionie, nie wiem dlaczego nie mogę tego robić właśnie teraz? jakie zagrożenie to stwarza?Z synem chciałem pograć w kosza - bo ile można siedzieć w domu - nie było możliwości bo boisko zamknięte.Z dziećmi też nie można pójść na plac czy do skateparku lub parku w Jankowicach. Czy aby nie przesadzamy.Przecież można wprowadzić ograniczenie osobowe w takich miejscach. A straż gminna może to kontrolować kilka razy dziennie. Nie chcę rozgrywać meczy osiedlowych ale z synem pograć uważam, że mam pełne prawo a nawet obowiązek!!! Efekt mamy taki, że na plaży w Lusowie robi się tłoczno bo gdzie spacerować i co robić w tak piękną pogodę.Stwarza to niemniejsze ryzyko jak wejście na plac czy stadion. Proszę to rozważyć, bo jeśli szkoły będą zamknięte do świąt to może być coraz gorzej.Kto się bardzo boi nie pójdzie. Kto pójdzie zabiera zdrowy rozsądek...Dziękuję i pozdrawiam.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Aktywność na świeżym powietrzu jest wskazana, natomiast należy unikać bliższego kontaktowania się z innymi ludźmi. Place zabaw, siłownie zewnętrzne, boiska itp. sprzyjają gromadzeniu się mieszkańców, w tym dzieci, co sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa. Stąd nasza decyzja o zamknięciu tych obiektów do odwołania.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

   

  Szanowny Panie Wójcie.Stowarzyszenie Rozwoju Rekracji i Wędkarstwa z Przeźmierowa aktywizuje mieszkańców gminy ( w większości emerytów). Aktualnie dzierżawimy zbiornik w Batorowie. Proszę o informacje dotyczące możliwości pozyskania środków z gminy lub innych źródeł np. UE na proekologiczną,rekreacyjną lub aktywizującą ludzi starszych działalność ( w szczególności zarybianie zbiornika, wykonanie obieków małej architektury np. wiaty, stoliki,ławy.Z góry dziękuję za informacjeCzłonek zarząduMarek Bober

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Proszę o kontakt z p. Moniką Mroczkiewicz, Gł. Specjalistą ds. organizacji pozarządowych (ngo@tarnowo-podgorne.pl).

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam Pana Wójta i Urząd Gminy.Mieszkam na Dolinie w Przeźmierowie i codziennie muszę wdychać dymy z kominów różnych kopcących mieszkańców okolicznych ulic i nawet sąsiadów. Musiałby Pan utworzyć jakąś jednostkę, która by z bliska monitorowała stan powietrza w wioskach naszej gminy. Może oprócz pouczeń przydałyby się nawet mandaty za zasmradzanie atmosfery. My w rodzinie przypuszczamy, że pewien stolarz mieszkający niedaleko mnie, pali resztkami różnych płyt stolarskich które zawierają kleje. Taki jest duszący dym koło jego domu, że te przypuszczenia mogą być prawdziwe. Mnie osobiście podtruwa sąsiad, który ogrzewa się paląc mokrym drewnem. Dobrym rozwiązaniem byłby nakaz wymiany starych kotłów na paliwo stałe, na nowoczesne piece, które dopalają cząstki stałe, jeżeli już nie stać tych mieszkańców na ogrzewanie gazowe.Przecież nie można być tak uciążliwym dla innych mieszkańców Przeźmierowa!Pozdrawiam i oczekuję ze strony Pana Wójta reakcji - Krzysztof Wojtyniak

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Przypadki palenia niedozwolonym opałem należy zgłaszać Straży Gminnej (tel. 61 8147 986).

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, w piątek, 21 lutego zostało wycięte ponadstuletnie, zabytkowe drzewo we wsi Ceradz Kościelny. Posadzone pewnie jeszcze w XIX wieku, przetrwało dwie wojny, komunizm, wichury wszelakie, by przeszkadzac teraz… bardzo przykro. Drewno po drzewie zostało usnięte w sobotę. Drzewo rosło przy terenie dawnego boiska, które już wczesniej zostało ogołocone z drzew, przy drodze biegnącej z Ceradza do Gaju Wielkiego. Zachodzi obawa, ze Gmina planuje kolejne wycinki. Jakie były przesłanki do usunięcia stuletniego drzewa, czy nie wystarczyło tylko przyciąć konarów, czy będą zasadzenia kompensacyjne? Z poważaniem, Paulina Molska

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Opisane w Pani pytaniu drzewo to topola kanadyjska. Zostało usunięte na zlecenie Urzędu Gminy.
  Wniosek o wydanie zgody na usunięcie tego drzewa oraz innych rosnących w sąsiedztwie cmentarza został przygotowany w związku z licznymi interwencjami mieszkańców Ceradza, za wiedzą i zgoda  Rady Sołeckiej w Ceradzu.

  Dodatkowo lipa rosnąca przy zabudowaniach parafii została wycięta na wniosek Straży Pożarnej po podpaleniu drzewa, co miało miejsce w ubiegłym roku.

   

  Zgodę na usunięcie drzew została wydana przez Wójta Gminy Duszniki po przeprowadzeniu wcześniejszych oględzin terenowych przez przedstawiciela Urzędu Gminy w Dusznikach. Projekt decyzji został zaakceptowany bez uwag  przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (procedura konieczna przy drzewach rosnących przy drogach publicznych).

  Drzewo nie było zdrowe - świadczył o tym choćby stan pozostałego pnia drzewa: wyraźnie widoczny ubytek drewna spowodowany działalnością grzybów patogenicznych powodujących zgniliznę miękką, a także ciemne przebarwienia przekroju pnia czyli tzw.  zgnilizna twarda. Ponadto występują spękania i przebarwienia drewna w sąsiedztwie rdzenia oraz przy obwodzie pnia od strony chodnika.  Także ok 80 % powierzchni pnia jest przebarwione na ciemniejszy kolor, co świadczy o  rozwijających się chorobach grzybowych.  Biorąc pod uwagę fakt, że próchnica pnia szybciej rozwija się w górę pnia można przypuszczać, iż w wyższych partiach pnia ubytek drewna był jeszcze większy.

  Ponadto w koronie drzewa występowało sporo suchych i złamanych gałęzi, występowała znaczna ilość jemioły, która dodatkowo osłabiała gałęzie drzewa.

  Topola kanadyjska należy do drzew szybkorosnących i w zawiązku z tym, w sprzyjających warunkach, osiąga znaczne rozmiary w dość krótkim czasie.  Jednocześnie topola jest drzewem krótkowiecznym, charakteryzującym się szybkimi przyrostami, ale też ich drewno szybko próchnieje, a gałęzie i konary częściej łamią się  niż u gatunków długowiecznych jak dąb jesion.

  W ramach rekompensaty przyrodniczej za usunięte drzewa planowane jest wykonanie nasadzeń zastępczych i kilkunastu drzew liściastych w miejscach uzgodnionych z radą sołecką. Jeśli Pani ma jakieś sugestie odnośnie miejsc nowych nasadzeń to bardzo proszę o kontakt z Radą Sołecką.

  Jednocześnie informuję, że w okresie jesiennym planowane jest usunięcie 2 szt.  brzóz rosnących po przeciwnej stronie drogi z uwagi na ich zły stan fitosanitarny.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Do trzech razy sztuka.... może tym razem uda się uzyskać odpowiedź na postawione pytanie. Szanowny Panie Wójcie w poprzednim roku jako Gmina przejęliście tereny zielone na Osiedlu Rozalin w Lusówku, dokonując m.in odświeżenia Placu zabawa na osiedlu. Czy w tym roku lub kolejnym planujecie zainwestować pieniądze w strefę zieloną tworząc coś dla starszych dzieci, młodzieży i osób dorosłych np siłownię pod chmurką, boisko do siatkówki plażowej lub pięknie wyglądające (ale niestety tylko na wizualizacji dewelopera boisko do piłki nożnej)???

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Obecnie analizujemy nasze tegoroczne możliwości finansowe z myślą o doposażeniu tego terenu rekreacyjnego.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry Panie Wojcie, mam pytanie odnośnie dotacji dla rekuperacji, pompy ciepła oraz fotowoltaiki dla nowo budowanych domów w naszej gminie. Czy są jakieś możliwości?

  Zobacz odpowiedź

  odpowiedź na podobne pytanie - kliknij tutaj

  Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy nowo oddanej, wschodniej odwodnicy Tarnowa. Na wstępie, jako mieszkaniec Tarnowa, chciałbym podziękować za tę inwestycję. Pytanie brzmi: dlaczego na etapie projektowania nie uwzględniono prawoskrętu na obwodnicę, wjeżdżając do Tarnowa od strony Poznania? W godzinach szczytu od DK92 stoi korek, a wystarczyłoby pominąć wjazd na rondo w celu poprawy płynności ruchu.Drugie pytanie dotyczy kontynuacji obwodnicy do ul. Szkolnej. Czy jest ona w planach? Jeśli tak, to kiedy można spodziewać się realizacji?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Analizujemy na bieżąco ruch drogowy. W przyszłości planujemy połączenie ul. Szkolnej z ul. Rokietnicką tak, aby odciążyć skrzyżowanie ul. Szkolnej z ul. 23 Października - myślę, że wtedy płynność ruchu będzie jeszcze lepsza.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 21 do 30 z 3128