Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Dzień dobry, Proszę o dodatkowe wyjaśnienie powodów kolejnego przesunięcia terminu budowy kanalizacji dla osiedla przy ul. Łozowa, Jaśminowa, Jemiołowa, Przylesie w Lusowie. Te prace zostały już przewidziane do wykonania (informacje podane w broszurze informacyjnej gminy) na rok 2018. Przypomnę, że kanalizacja ciśnieniowa w ulicy Przylesie oraz przepompownia są w gestii gminy już od prawie 4 lat i pozostają niewykorzystane. Można to uznać jako marnotrawienie wykonanych już wcześniej inwestycji i związanych z nimi nakładów. Czy nie będzie również marnotrawieniem środków, gdy prace zmiemne związane z rozprowadzeniem sieci wodociągowej nie będą połączone z pracami nad kanalizacją? Dziękuję z góry za wyjaśnienia i zachęcam do realizacji wcześniejszych planów/obietnic.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  W zakresie instalacji wod-kan inwestorem jest spółka TP-KOM. Proszę o kontakt z Zarządem Spółki w tej sprawie (dane teleadresowe - kliknij tutaj).

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  W Lusówku zaplanowano cmentarz. Kto ma być jego administratorem? To ma być cmentarz wyłącznie parafialny, czy chociaż w części komunalny?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Teren pod cmentarz został zabezpieczony w Studium. Obecnie jest on własnością prywatną. Nie jest rozstrzygnięta forma zarządzania.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie!Z dużym niepokojem obserwuję kolejne inwestycje niszczące krajobraz gminy. W szczególności chodzi mi o otulinę jeziora Lusowskiego. Znamy Pana opinie o nielegalności powstających na granicy z Lusówkiem ogródków działkowych. Niedawno jednak ogrodzony został kolejny teren koło jeziora (od strony ulicy Otowskiej). Płot znajduje się ok. 2 m od linii brzegowej, a na zalesionej działce widoczne są przygotowania do budowy. Czy można liczyć na zaostrzenie polityki gminy w kontekście ochrony krajobrazu? Pozdrawiam serdecznie,Zaniepokojony mieszkaniec

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Niestety Wójt ma niewielkie kompetencje w tym zakresie - warunki przeznaczenia i zagospodarowania terenu zostały określone w planie miejscowym.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobryCzy Urząd Gminy planuje dofinansować szczepienia dla dzieci w ramach ochrony przed meningokokami oraz czy w dalszym ciągu jest prowadzony projekt dla dziewczynek dotyczący szczepień przeciwko HPV.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

   

  W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych Powiat Poznański będzie realizował program szczepień przeciw HPV dla dzieci z terenu m.in. naszej gminy. Od roku 2019 szczepieniom tym podlegają zarówno dziewczynki jak i chłopcy. W tym roku szczepieniom poddane będą dzieci z rocznika 2006 oraz uzupełniająco dzieci urodzone w 2005 roku, które nie skorzystały ze szczepienia lub skorzystały z niepełnego cyklu szczepień. Przed szczepieniami odbędzie się spotkanie dla rodziców i wtedy będzie można dokonać zapisu dziecka na szczepienie. Wszystkie informacje dot. spotkania dla rodziców i organizacji szczepień zostaną przekazane rodzicom za pośrednictwem szkół na terenie Gminy Tarnowo Podgórne.

  Ponadto Gmina planuje także organizację szczepień przeciw menigokokom. Program szczepień jest w tej chwili w fazie przygotowań i planujemy objąć nim dzieci powyżej 12. miesiąca do 23 miesiąca życia (szczepienie 1 dawką). Jeżeli program uzyska pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, wówczas zostanie wdrożony do realizacji.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Witam Kiedy zostaną uruchomione na trasie komunikacji podmiejskiej, wszystkie elektroniczne tablice informacyjne? W Sadach stoi już od ponad roku i nie działa. Dziękuję za szybką odp

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Tablice zostaną uruchomione w Sadach do 30 kwietnia, w Swadzimiu - do 15 maja, a w Przeźmierowie - do 15 czerwca.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry. Czy można liczyć na usprawnienie pracy wydziału komunikacji? Po ostatniej PiSowskiej zmianie kolejki dla indywidualnych rejestrujących są niewyobrażalne. Wygląda jak by pośrednicy załatwiali interesy kosztem osób prywatnych.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Za organizację pracy w Wydziale Komunikacji odpowiada Starostwo Powiatowe w Poznaniu - tam proszę kierować swoje uwagi (dane teleadresowe - kliknij tutaj).

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Szanowny Panie Wójcie, wraz ze wzrostem liczby mieszkańców Tarnowo coraz bardziej się korkuje. Jedne z najbardziej uciążliwych miejsc to światła przy Sp. Nr 1, czy jest jakaś szansa na przebudowę tego skrzyżowania (np. rondo)? Czy Gmina ma plany rozbudowy/przebudowy ulic? I czy i kiedy jest planowana budowa dalszej części obwodnicy Wschodniej Tarnowa? Jaki miałby być jej przebieg?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Rzeczywiście jest to bardzo korkujące się miejsce, dlatego z myślą o ułatwieniu przejazdu planujemy w przyszłości budowę drogi łączącej ul. Szkolną z ul. Rokietnicką.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie dotyczy OSP w Tarnowie Podgórnym, dlaczego na terenie przy strażnicy od strony ul. Pocztowej zbierane są odpady podchodzące z samochodów. Czy w budynku OSP prowadzony jest serwis samochodów?

  Zobacz odpowiedź


  Szanowny Panie!

  Odpady te (zwykle metalowe części samochodowe) gromadzone są przy strażnicy, a następnie wywożone na złomowisko. W budynku strażnicy serwisowane są tylko pojazdy bojowe jednostki.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry kiedy będzie zabezpieczony staw na ulicy Rolna/Poznańska który po pogłębieniu w miesiącu grudniu 2019 ma głębokość około 4 metrów i spad tak stromy, że po wpadnięciu nie jest się w stanie z niego wyjść . Nie ma żadnego zabezpieczenia jedynie tabliczka. Czy widział już tą inwestycje bo obecnie stwarza zagrożenie życia i zdrowia. Pozdrawiam.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  W ramach prowadzonych inwestycji (ul. Poznańska i ul. Rolna) staw zostanie zabezpieczony.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dobry Wieczór Panie Wójcie! Moje pytanie brzmi następująco! Gdzie ta praca z godym wynagrodzeniem dla obywatelów naszej Gminy w pierwszej kolejności!!!! 25% t Ukraina! Deweloperzy się szerzą po całości!!!! Brak mieszkań dla skromnych ludzi? Jako 35 letni Obywatel Gminy czuje się trochę dyskryminowany przez własną rodzimą Gmine i miejscowość? Ze smutkiem zawiadamiam że jest mi bardzo przykro z tego powodu! Pokładałem wiele nadzieji w ten plan! Ale moje nadzieje gasną! Proszę o ustosunkowanie się do mojego pytania. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Obserwując rynek pracy w naszej Gminie jestem pewien, że pracy starczy dla wszystkich - wielu przedsiębiorców stale szuka pracowników. Proszę o rzut oka na naszą stronę internetową, na zakładkę Oferty pracy.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 31 do 40 z 3128