Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Szanowny Panie Wójcie Ulica Wierzbowa z ulicą Jutrzenki tworzą niebezpieczne skrzyżowanie. Jadąc od Lusowa do Tarnowa podgórnego kierowcy często wyprzedzają pojazdy które skrecają w lewo w ulice Jutrzenki. Aby uniknąć niebezpiecznych zdarzeń proponawałbym umieścić znak zakazu wyprzedzania albo znak informujący o skrzyżowaniu od strony Lusowa.Liczę na to że ktoś poswięci trochę czasu na rozwiązanie tego problemu. Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Podzielam w całości Pańską opinię. Rzeczywiście ulica Wierzbowa na odcinku od ronda do ulicy Słonecznej wymaga od kierowców szczególnej uwagi i ostrożności. Z naszej strony zamierzamy zlecić wymalowanie linii ciągłej w osi jezdni, a przyszłym roku wybudować w tym miejscu stację fotoradaru.

  Dziękuję za zgłoszony sygnał

  Drogi Panie Wójcie mam pytanie w zwiazku ze studzienką na ul. 23 Pazdziernika a dokladniej tej studzienki naprzeciwko wyjazdu z dawnej hurtowni owocow. Jakis czas temu bylam w sprawie tej studzienki u pani sekretarz i mialam dostac odpowied co gmina zamierza z tym zrobic, ale od maja odpowiedzi nie dostalam. Jedynego co sie dowiedzialam to ze to droga powiatowa i gmina nic nie może zrobic, ale jedno mnie zastanawie stdzienka na tej samej drodze przy komisariacie policji została podniesiona przy łataniu dziur.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani,

  Wskazana przez Panią droga jest - zgodnie z przekazanymi już informacjami - drogą powiatową. W celu monitorowania prac na ul. 23 Pażdziernika Pani sygnał przekazałem do Wydziału Inwestycji naszego Urzędu.

  Szanowny Panie Wójcie! Czy w Lusowie nie dałoby rady otworzyc jakiegoś klubu z bilardem bo młodzież nie ma co robic tylko przesiadują na przystankach autobusowych do późnego wieczora bo nie mają gdzie iśc. Albo w świetlicy tak jak jest w Jankowicach.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Problem wykorzystania świetlicy wiejskiej proponuję omówić z Radą Sołecką i Sołtysem Lusowa. Polecam także uczestniczenie w zebraniach wiejskich, które są dobrą okazją do przedyskutowania również takich spraw w szerszym gronie.

  Pozdrawiam

  Witam, zadałam Panu pytanie dotyczące braku dostepu do jeziora od strony Chyb - parę tygodni temu, lecz do dzisiaj nie otrzymałam odpowiedzi. Więc ponawiam pytanie, jak gmina zamierza rozwiązac problem zamkniętych uliczek, plotow zagradzających dostep do brzegów etc. Mam nadzieję, że tym razem otzrymam odpowiedź.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Zarówno brzeg jeziora, jak jego najbliższe otoczenie leżą w granicach administracyjnych Poznania. Gmina Tarnowo Podgórne nie ma zatem prawa wydawać decyzji związanych z tym terenem, w tym wspomnianych przez Panią decyzji dotyczących ewentualnego dostępu do linii brzegowej.

  Z poważaniem

  Dzień dobry. Chciałabym zadać pytanie odnośnie rozbudowy lub wybudowania nowego przedszkola w Tarnowie Podgórnym. W tym roku do przedszkola w Tarnowie Podg. nie dostało się moje dziecko i kilkadziesiąt innych dzieci. W Tarnowie Podg. nie przyjęto ok.50 dzieci, w Baranowie ok. 40 dzieci i w Przeźmierowie ok. 30 dzieci. W tej sytuacji, gdzie jest duży napływ nowych ludzi do Tarnowa Podgórnego (osiedle Zielony Gród) to należałoby pomyśleć o wybudowaniu nowego przedszkola. Ja i inni rodzice w mojej sytuacji co mają zrobić z dziećmi? Mój syn na 3 lata, teraz chodzi do żłobka w Poznaniu. A od września? Nie wiem. I pewnie dużo jest takich rodziców, którzy nie wiedzą co zrobić z dziećmi, bo oboje pracują. A może w tym roku należałoby chociaż utworzyć dodatkowe grupy przedszkolne?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Do mnie również dotarły sygnały, iż nie dla wszystkich dzieci chcących uczęszczać do naszych przedszkoli publicznych starczyło miejsca. Jednakże w latach 2008-2013 priorytetem w zakresie planowanych i realizowanych zadań inwestycyjnych są drogi – priorytet ten wynika z wniosków po szerokich konsultacjach społecznych przeprowadzonych w ubiegłym roku. Stosunkowo dużą uwagę zwróciliśmy także na konieczność rozbudowy szkół. Moim zdaniem inwestycje zmierzające do zwiększenia dostępnych miejsc w przedszkolach są równie ważne, dlatego w najbliższym czasie zaproponuję rozszerzenie zakresu podejmowanych inwestycji o to zadanie. Natomiast dzisiaj podejmujemy następujące działania doraźne: 1. Utworzenie dodatkowego oddziału dl a 25 dzieci w Baranowie. 2. Utworzenie dodatkowego oddziału w Lusówku. 3. Zlecenie wykonania dokumentacji technicznej rozbudowy przedszkola w Lusówku. 4. Przeprowadzenie stosownych rozmów z developerami budującymi w Tarnowie Podgórnym celem szybszego pozyskania od nich obiektów na przedszkola. 5. Wskazanie lokalizacji na przedszkole (budowę) w Przeźmierowie i Lusowie. 6. Oferowanie prywatnym inwestorom gruntów pod budowę przedszkoli niepublicznych.

  Pozdrawiam

  Witam serdecznie. Często przebywam w Tarnowie Podg. Ostatnio zauważyłem tuż przy urzedzie gminy niezbyt ładny widok. Otóż od ulicy ogrodowej jest straszny bałagan, mam na mysli firmę która niedaleko się znajduje. Urząd gminy i jego okolice powinny być "pocztówką" dla Tarnowa. Ale okolice pozostawiają wiele do życzenia. Spacerując w tamtych okolicach nie sposób nie przejśc obojętnie obok tego miejsca. Można tam sie poczuć jak na placu budowy. Czy Pan Wójt ma zamiar coś z tym zrobić? Czy to miejsce będzie szpeciło?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie! Zależy mi na dobrym wizerunku Tarnowa Podgórnego i pozostałych miejscowości tworzących naszą gminę.Również estetyka otoczenia Urzędu jest bardzo ważna - przyjeżdża tu wiele osób spoza gminy i przez taki widok budują sobie opinię o nas. Będziemy namawiać właścicieli sąsiednich posesji do podniesienia estetyki otoczenia. Pozdrawiam

  Witam Panie Wójcie! W imieniu swoim jak również wielu mieszkańców Sadów proszę o odpowiedź kiedy skończą się problemy z dostawą wody do naszych posesji w okresie letnim. Mieszkam w Sadach od 10 -ciu lat i naprawdę staje się koszmarem "łapanie wody" do podstawowych czynności życiowych tj. higieny i utrzymania czystości w miejscu zamieszkania. Jestem osobą pracującą i wgodzinach 6.30-16.00 nie ma mnie w domu ( w tym czasie można jeszcze coś zrobić np. pranie)jednak po godz. 16.00 ciśnienie wody jest tak niskie, że nie pozwala na wykonanie jakichkolwiek czynności. Sytuacja trwa do późnych godzin wieczornych! Wybaczy Pan ale nie jestem w stanie wykonywać prac w godzinach nocnych - ponieważ kiedyś trzeba odpocząć. Nie wspomnę o problemie z dziećmi, które po całym dniu biegania są naprwdę po prostu brudne myślę, że nie muszę tego tłumaczyć. Szczerze powiem, że jest mi trudno zrozumieć tą sytuację- taka ponoć wspaniała Gmina, znana w całej Polsce i nie potrafi rozwiązać problemu, który ciagnie się od kilku dobrych lat? Dwa lata temu rozmawiałam z jednym z kierowników TP-Kom , ktory tłumaczył całą sytuację odnośnie reorganizacji przyłącza wodociągowego. Zdaję sobie sprawę, że jest to sprawa trudna. Jednak w podisanej umowie jak i w uchwałach, które są podpisywane w Gminie widnieją zapisy o obowiązkach przedsiębiorstwa , które ma zapewnić dostawy wody - myślę, że to zobowiązuje!!! Z wyrazami szacunku Ilona Januszewska

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Omawiane przez Państwa problemy z wodą pojawiają się zawsze wtedy, gdy zwiększa się na nią zapotrzebowanie, a więc w okresach suszy, gdy wiele osób podlewa przydomowe trawniki (chciałbym w tym miejscu zaapelować do wszystkich o wstrzemięźliwość i rozwagę - czyńmy starania, aby wspólnie zmniejszyć ten problem). Co prawda w ostatnim czasie w Sadach zostało zamontowane urządzenie do podwyższania ciśnienia, jednak zdaję sobie sprawę, że nie rozwiązuje to w pełni problemów. W celu utrzymanie równego i wysokiego ciśnienia w całej sieci na terenie Gminy wymagana jest duża inwestycja w postaci wybudowania magistrali wodociągowej na odcinku Wysogotowo - Lusówko. W ten sposób zostaną połączone dwie stacje uzdatniania wody Wysogotowo i Kiączyn. W tym roku zostało zlecone wykonanie dokumentacji, realizacja jest zaplanowana na lata 2009-2010. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 12 mln zł. Wierzę, że w ten sposób rozwiązane zostaną opisywane przez Państwa problemy z zaopatrzeniem w wodę.

  Pozdrawiam

  Szanowny panie wójcie mam pytanie co do oświetlenia na odcinku ulicy 23 Października od ul.Szkolnej do nowych lam,ktore zaczynają się pod Górą. Na tym odcinku oświetlenie ulicy jest bardzo znikome a dotego latarnie zapalane są dopiero po godzinie 22, gdzie na wszystkich ulicach zapalane są dużo wcześniej. Nawet na 23 Października na odcinku od ul.Szkolnej do ul.Rokietnickiej latarnie zapalaja się wcześniej. Licze, że pan coś zrobi.

  Zobacz odpowiedź

  Odcinek ul. 23 Października, o którym Pan pisze został oświetlony kilkanaście jak nie kilkadziesiąt lat temu, dlatego rozważona zostanie możliwość modernizacji oświetlenia tego odcinka. Załączanie oświetlenia zostanie sprawdzone i skorygowane. Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość telefonicznego zgłaszania awarii oświetlenia pod nr telefonu (061) 8959257. Dziękuję za zgłoszoną uwagę.

  Wyniki od 3121 do 3128 z 3128