Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  BIP gminy został przeniesiony do nowego serwisu.Brakuje w nim funkcjonalności kanału RSS (pozwalającego śledzić nowe wiadomości publikowane w BIP), która to funkcjonalność obecna była w starym BIP. Czy planowane jest uruchomienie tej usługi?Niepokojącym jest również to, że nowa strona BIP nie posiada bezpiecznego certyfikatu (tzw. certyfikatu SSL) - potwierdzającego autentyczność przesyłanych treści. W tej chwili jest do de-facto standard w sieci Internet, a treści udostępniane bez takiego certyfikatu są gorzej oceniane /prezentowane na dalszych pozycjach przez wyszukiwarki internetowe. Czy dostawca usługi poprawi to niedopatrzenie?Na końcu pytanie - dlaczego gmina korzysta z komercyjnej usługi, zamiast z ujednoliconego rządowego systemu \"Scentralizowany System Dostępu do Informacji Publicznej\" - który jest nieodpłatny i zabezpieczony certyfikatem SSL. Nie oferuje kanału RSS, ale jest dostępna subskrypcja wiadomości na email.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

   

  W nowym serwisie BIP istnieje możliwość uruchomienia funkcji RSS. Usługa ta – kiedy jest aktywna – spowalnia pracę panelu administratora BIP. Dlatego też zdecydowaliśmy się na jej wyłączenie do czasu ukończenia wdrożenia nowej strony internetowej. Obecnie kontynuowane są prace zwiększające funkcjonalność BIP-u, a także trwa przenoszenie części danych z poprzedniego serwisu. Po ich ukończeniu możliwe będzie uruchomienie funkcji RSS.

  Natomiast o wyborze komercyjnego dostawcy zadecydowało pełne zintegrowanie strony internetowej BIP z działającym w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne od 2018 r. elektronicznym systemem zarządzania dokumentacją. Dodatkowo usługa ta zapewnia większą funkcjonalność w zarządzaniu treścią, niż Rządowy Scentralizowany System Dostępu do Informacji Publicznej.

  Pozostałe zgłoszone przez Pana kwestie przeanalizujemy i w razie konieczności podejmiemy stosowne kroki.

  Dziękuję za Pana uwagi i spostrzeżenia
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

   

  Szanowny Panie Wójcie, w związku z tym, że autobus 09 nie będzie już dowoził dzieci do Publicznej Szkoły Podstawowej Akademia Pitagorasa przy ul Platynowej w Baranowie, to poproszę o informację, w jaki sposób gmina zapewni bezpieczeństwo dojścia do przystanków na Szamotulskiej przez dzieci. Czy w planie jest zainstalowanie świateł przy przystankach na Szamotulskiej?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Projektujemy przebudowę skrzyżowania na ul. Szamotulskiej wraz z ul. Platynową i Kasztanową.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, na ostatniej sesji Rada Gminy podjęła uchwałę o wykupie działek w Lusówku stanowiących ulice Dzwoneczka, Iskierki i Mgiełki. Chciałbym się dowiedzieć w jakim czasie uchwała zostanie wykonana, oraz czy w związku z tym mieszkańcy mogą liczyć przynajmniej na prowizoryczne utwardzenie ww. dróg. Przy obecnych warunkach pogodowych część mieszkańców nie ma możliwości dojazdu do domu. Utwardzenie dróg leży również w interesie gminy, gdyż TP-Kom nie jest w stanie odbierać odpadów. Z poważaniem

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Procedujemy wykup działek. Utwardzenie będzie możliwe dopiero wówczas, gdy Gmina obejmie te drogi we władanie.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, czy po przejęciu przez Gminę TP. wyremontowanej drogi powiatowej nr 2419P Lusówko- Sady na odcinku Lusówko- Lusowo, Gmina TP. ma w planie wybudowanie ścieżki rowerowej lub chodnika na tym odcinku ? Jeśli tak to kiedy to nastąpi ?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Obecnie nie ma takich planów - polecam ścieżkę nad jeziorem.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wiele razy zgłaszam różne pilne sprawy na wskazanym na sronie alertowniku, ale nigdy nie ma reakcji na zgłoszenia. Zgłoś usterkę! Czytaj komunikaty! .... to tylko słowa nie zamieniające się w działanie.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Sygnały zgłaszane przez mieszkańców poprzez aplikację Alertownik są przekazywane do wydziałów merytorycznych, które rozpoznają sprawę i w razie konieczności podejmują działania. 

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Panie Wójcie. Czy w tak zasobnej gminie nie może być dotacji na wymianę starych piecy na nowe. W gminie Dopiewo możliwe jest uzyskanie dotacji na nowe źródło ogrzewnania, wymieniając stary pozaklasowy kocił węglowy na ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne, pompę ciepła lub paliwo stałe (kotły muszą spełniać warunki określone w regulaminie udzielania dotacji). Już kiedyś uzyskałem informację, że w gminie tarnowo nie ma i nie będzie dotacji na wymianę pieca na paliwo stałe. Czyżby w sąsiedniej gminie inny spsób podchodzili do środowiska?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Gmina Tarnowo Podgórne podpisała porozumienie w sprawie pośrednictwa przy realizacji rządowego projektu "Czyste Powietrze", który umożliwia uzyskanie dofinansowanie na wymianę pieca na paliwa stałe. Informacji udziela Wydział Inwestycji Kubaturowych i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry, Szanowny Panie Wójcie z przykrością stwierdzam, że standardy obsługi w naszej Tarnowskiej przychodni znacząco odbiegają od promowanych w naszej gminie warunków życia. Z pewnością nasza przychodnia Saluber promuje \"poziom NIŻEJ\". Miałam nadzieję, że remont budynku odnowi też system działania przychodni ale nic z tego. Przychodnia nadal działa w standardach \"przyjdź odsiedź swoje w kolejce\". Telefony w rejestracji rano nie są odbierane, nie ma możliwości rejestracji elektronicznej, co staje się już powoli normą nawet w przychodniach publicznych itp. to na pewno nie są standardy \"poziom wyżej\". Czy można coś z tym zrobić, żebyśmy mogli korzystać z opieki medycznej w sposób nowoczesny? Czy ta przychodnia na zawsze ma monopol na Tarnowo? czy można wybrać innego operatora i przy woborze wskazać jako kryterium współpracy możliwość elektronicznej rezerwacji wizyt? Chociaż to?pozdrawiamBeata Chmielewska

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Przychodnia "Saluber" jest podmiotem prywatnych, proszę zatem tam kierować uwagi na temat organizacji pracy tej placówki.

  Przychodnia realizuje zadanie publiczne z zakresu ochrony zdrowia na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wartość finansowa kontraktu jest zależna od liczby zadeklarowanych osób. Każdy obywatel może zadeklarować swoją przynależność do dowolnej placówki, nie ma rejonizacji. Na terenie naszej Gminy jest ich kilka, można się także zapisać do tych poza Gminą.

  Z wyrazami szacunku
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry,Czy na terenie naszej gminy można utworzyć utworzyć jakiś punkt/sale w której prowadzone były by zajęcia pomagające dzieciom z deficytem intelektualnym lub np spektrum autyzmu. Wiem ze jest stowarzyszenie. „wPunkt” ale jest to przedsięwzięcie prywatne czyli płatne. W naszej gminie powstają nowe szkoły napewno można by zagospodarować jakieś pomieszczenie dotakich celów. Wyposażenie tez jest bardzo drogie. Napewno można by na zasadach publiczno prywatnych coś takiego stworzyć.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Proszę o przygotowanie konkretnej oferty i kontakt z I Zastępcą Wójta Ewą Noszczyńską-Szkurat w tej sprawie (tel. do Sekretariatu - 61 8959 201).

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie,Czy jest możliwość utworzenia ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż jeziora kierskiego? Chodzi mi głównie o odcinek ulica Letniskowa - molo w Chybach. Co prawda to tereny miasta Poznania, ale głownie będzie to służyło mieszkańcom Baranowa / Chyb.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Niestety to tereny administrowane przez Miasto Poznań. Prowadzimy rozmowy, aby taka ścieżka powstała.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny p. Wójcie w zeszłym roku gmina przejęła teren zielone na Osiedlu Rozalin w Lusówku. Czy w najbliższym roku planowane są jakieś inwestycje w przejęty teren, typu boisko do gry w piłkę nożna, lub siatkówkę plażową bądź inną rozrywkę/rekreację?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Rozważymy inwestowanie na tym terenie.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 41 do 50 z 3128