Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Panie Wójcie , jak już pisałem były juz uwagi do właściciela o te parapety. Nie pomogło więc eskaluję.Szanowny Panie Wójcie,gdzie mogę zgłosić prośbę o kontrolę pod kątem bezpieczeństwa dzieci placówki Centrum Terapii i edukacji „wPunkt“ mieszczącej się w Tarnowie podgórnym na ulicy Poznańska 105 A, (piętro II) ?Moim zdaniem placówka nie zapewnia bezpieczeństwa dzieciom. W salach treningowych znajdują się duże okna niemal do samej podłogi wyposażone w twardy kamienny parapet. Wystarczy żeby dziecko się przewróciło i uderzyło głową o ten parapet i już mamy nieszczęście gotowe. i to nie w postaci góza ale pękniętej czaszki. Podobno były zwracane uwagi w sprawie tych parapetów ale nic z nimi nie zrobiono…Ponadto miło by było widzieć w tej placówce jakąś wykładzinę w salach tymczasem dzieci wywracają się na śliskich panelach a muszą tam chodzić w skarpetkach.Dziękuję.Schowaj odpowiedź Szanowni Państwo! Proszę swoje uwagi kierować do prowadzącego tę placówkę. PozdrawiamTadeusz CzajkaWójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Zobacz odpowiedź

  !!! nie odpowiadamy

  Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wody która zostaje po deszczu na ulicy 23 Października niedaleko Dino. Woda z ulicy nie ma gdzie odpłynąć i robi dużą kałuże na prawie całej szerokości jeździ. Nie raz widziałam też jak kierowcy ochlapywali ludzi od góry do dołu przejeżdżając przez kałuże. Czy jest możliwość zrobienia czegoś żeby woda mogła gdzieś spłynąć?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Pana zgłoszenie przekazaliśmy do zarządcy tej drogi - Zarządu Dróg Powiatowych.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Panie Wójcie. Podwyżka opłat za odpady stała się faktem. Pozostaje tylko kilka pytań. Od kiedy obowiązuje segeregacja? W jaki sposób i kto będzie przeprowadzał kontrolę? Czy tak jak dotychczas Panowie odbierający odpady będą zabierać wszystko jak stoi? (obecnie zdarza się przy odbiorze śmieci zabierać dosłownie wszystko, a mieszkańcy segregujący do tej pory za to teraz płacą). W jaki sposób do tej pory odbierając odpady pracownicy wiedzieli gdzie są śmieci zmieszane ze zgłoszoną segregacją, a gdzie nie? Na jakiej podstawie obliczna jest ilość zebranych odpadów na mieszkańca w poprzednich latach? Jakie farakcje odpadów można sprzedać a nie płacić za ich utylizowanie (dotyczy firmy która odbiera śmieci z terenu gminy)?.

  Zobacz odpowiedź

   

  Szanowny Panie,

  W dniu 1 marca 2020 roku zacznie obowiązywać nowy regulamin czystości i porządku w gminie Tarnowo Podgórne, który zobowiązuje wszystkich mieszkańców gminy do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W związku z powyższym nie ma możliwości aby na terenie gminy ktokolwiek oddawał do zagospodarowania odpady komunalny zbierane w sposób nieselektywny.

  Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o utrzymaniu porządku i czystości operator systemu zbiórki odpadów, w naszym przypadku Tarnowska Gospodarka Komunalna TP-KOM Sp. z o.o., zobowiązana jest do kontroli segregacji odpadów komunalnych przez mieszkańców i zgłaszania takich przypadków do naszego Urzędu Gminy. W przypadku zidentyfikowania braku segregacji na konkretnych nieruchomościach przeprowadzone zostanie postępowanie administracyjne w celu nałożenia podwyższonej „opłaty śmieciowej” zgodnie z nowym regulaminem czystości i porządku w Gminie Tarnowo Podgórne.

  Średnia roczna ilość odpadów produkowanych przez mieszkańca gminy wyliczana jest na podstawie comiesięcznych zestawień przygotowywanych przez TP-KOM wykazujących ilość odpadów zebranych (w tonach) z nieruchomości zamieszkałych. Powyższe zestawienia przygotowywane są w podziale na każdy rodzaj odpadów: zmieszanych, selektywnie zbieranych (papier, tworzywa sztuczne i metale, szkło, bioodpady) oraz pozostałych problemowych (gabaryty, gruz, opony, izolacje).

  Z poważaniem
  Waldemar Nowak
  Prezes Zarządu TP-KOM

   

   

  Dzień dobry,od września młodzież zacznie uczęszczać do Zespołu Szkół Technicznych. Czy w związku z tym przewiduje się zwiększenie liczby autobusów lub przedłużenie linii z Przeźmierowa?Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  TPBUS pracuje nad nową organizacją komunikacji autobusowej, aby ta sprzyjała również uczniom Zespołu Szkół Technicznych.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień Dobry, mam pytanie , czy w planach na ten lub przyszły rok planowana przebudowa ulicy Bosmańskiej w Lusówku ?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Obecnie nie ma tej ulicy w planach inwestycyjnych, ale będzie możliwość jej wprowadzenia. W drugiej połowie roku przystąpimy do opracowania Planu Rozwoju Lokalnego na nową perspektywę 2021-2025 - wówczas będzie okazja do zgłoszenia takiego zadania.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny p. Wójcie, na jakiej podstawie wzrosły koszty wywozu odpadów selektywnych z naszych posesji o ponad 80 % ?Widzę, że radni zagłosowali za przyjęciem nowej stawki na poziomie 26 PLN/osobę. Pragnę zaznaczyć, iż nowa stawka za wywóz odpadów jest wyższa od dotychczasowej o ponad 80 %. Rozumiem , wzrost kosztów zbiorki etc, ale w Poznaniu i innych ościennych gminach koszty wzrosły o kilka PLN/osobę , a za tym skąd na terenie naszej gminy taki skok tej stawki ????? Osobiście jestem po prostu oburzony takim podejściem . Czy brak szacunku dla mieszkańców naszej gminy - poprzez gigantyczny wzrost stawki - to dobry sposób na poprawę notowań i poprawę wizerunku władz gminy ? Dla wielu posesji , nieruchomości , to wydatek na poziomie 100 -200 PLN na miesiąc. Jestem zawiedziony wynikami głosowania radnych w tej sprawie z 21.01.2020. Gratuluję tym 4 radnym, którzy pewnie nie zgadzali się z projektem nowej stawki i mieli odwagę się z tym nie zgadzać. Pozostałych , którzy zgodzili się na tę wysoką stawke - po prostu nie rozumiem.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Rzeczywiście stawka bardzo wzrosła. Chociaż matematycznie nie jest to aż 80 procent, to rozumiem Pana oburzenie.

  To wynik drastycznego wzrostu kosztów zagospodarowania odpadów. Szczegółowo informowałem o tym na zebraniach w każdej wsi. Takie analizy zostaną opublikowane w najbliższym numerze "Sąsiadki-Czytaj".

  A co do głosowania, to odwagą wykazali się ci radni, którzy podjęli niepopularną, ale odpowiedzialną decyzję. A populiści są niestety wszędzie...

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

   

  Witam Panie Wójcie. Czy rozpatrują Państwo zakup tak przydatnego i skutecznego w walce ze smogiem urządzenia jakim jest dron? Po godzinie 17ej czy to np. w Przeźmierowie, Lusowie czy Sadach jest taki dym, że nie da się spacerować.... Podobnie rano, gdy zawożę dziecko do przedszkola w Przeźmierowie, w okolicach np. ul. Rynkowej, Kościelnej nie da się oddychać. Proszę rozwarzyć taką propozycję. Byłoby to z pożytkiem dla nas wszystkich! Dla naszych dzieci też!

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Dron nie rozwiąże problemu. W naszych warunkach prawnych dozwolone jest palenie węglem i to ten opał wywołuje w największym stopniu smog. Kontrole prowadzimy na zgłoszenie mieszkańców, pod kątem spalania odpadów (obecnie bardzo rzadko zdarza się taka sytuacja).

  Dron ma zastosowanie w dużym mieście, u nas wszystko widać. Mówiłem o tym szeroko podczas zebrań wiejskich.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, proszę o wyjaśnienie z czego wynika tak duża ilość wytwarzanych odpadów na mieszkańca w gminie? Zgodnie z projektem Wielkopolskiego Planu Gospodarki Odpadami 2019-2025 (dane za 2017 r.) średnia ilość wytwarzanych odpadów komunalnych w gminie wynosi ok. 671 kg na mieszkańca (zmieszane + zbierane selektywnie). Natomiast średnia dla Województwa to 342 kg, a średnia EU 486 kg na mieszkańca. Z kolei na stronie gminy podano, że ilość odpadów na mieszańca w gminie wynosi 478 kg. Z czego wynika ta różnica? Czy do masy odpadów wliczane są również odpady komunalne odbierane z zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie gminy? Projekt planu jest dostępny publicznie na stronie www.umww.pl

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Można stwierdzić, że w tej materii mamy średnią unijną. Do tej wartości nie wlicza się odpadów wytworzonych przez firmy. Natomiast obejmuje ona odpady wystawiane przez mieszkańców: zmieszane, segregowane, "zielone" (w dużych ilościach), gabaryty (których w 2019 r. było dwa razy więcej niż w 2018 r.), odpady oddawane w PSZOK (w Rumianku i Baranowie) oraz składane w koszach ulicznych.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie,gdzie mogę zgłosić prośbę o kontrolę pod kątem bezpieczeństwa dzieci placówki Centrum Terapii i edukacji „wPunkt“ mieszczącej się w Tarnowie podgórnym na ulicy Poznańska 105 A, (piętro II) ?Moim zdaniem placówka nie zapewnia bezpieczeństwa dzieciom. W salach treningowych znajdują się duże okna niemal do samej podłogi wyposażone w twardy kamienny parapet. Wystarczy żeby dziecko się przewróciło i uderzyło głową o ten parapet i już mamy nieszczęście gotowe. i to nie w postaci góza ale pękniętej czaszki. Podobno były zwracane uwagi w sprawie tych parapetów ale nic z nimi nie zrobiono…Ponadto miło by było widzieć w tej placówce jakąś wykładzinę w salach tymczasem dzieci wywracają się na śliskich panelach a muszą tam chodzić w skarpetkach.Dziękuję.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Proszę swoje uwagi kierować do prowadzącego tę placówkę.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, Kiedy będzie podana do informacji publicznej wiadomość o osobach, którym zostały przyznane stypendia sportowe? Gdzie będzie można je znaleźć?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Informacja znajduje się na stronie internetowej OSiR Tarnowo Podgórne (kliknij tutaj) oraz na stronie OSIR na Facebooku.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 51 do 60 z 3128